ЗВІТУВАННЯ КЕРІВНИКА
15 червня відбулося звітування завідувача філії Якименко Тамари Миколаївни про свою діяльність за 2020-2021 навчальний рік та використання благодійних і спонсорських коштів.
Звіт завідувача Макарівської філії ОНЗ «Іванківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2» Іванківської селищної ради
Якименко Тамари Миколаївни
за 2020-2021 н.р.
Макарівська філія ОНЗ «Іванківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2» Іванківської селищної ради – це заклад освіти, що забезпечує потреби громадян у базовій загальній середній, початковій та дошкільній освіті і знаходиться у комунальній власності.
Юридична адреса навчального закладу: 07251 Київська область, Іванківський район, село Макарівка, вулиця Центральна, 20а. Загальноосвітній навчальний заклад не є юридичною особою, функціонує відповідно до Статуту ОНЗ, Положення Макарівської філії ОНЗ «Іванківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2» Іванківської селищної ради, що відповідає вимогам чинного законодавства і затверджений в установленому порядку.
Навчальний заклад розміщений у двох будівлях: в основній знаходяться навчальні класи, дитячий садок, а в другій – майстерня. Приміщення підключені до мережі холодного водопостачання. Матеріально-технічна база закладу та його навчально-методичне оснащення забезпечують здійснення освітнього процесу на достатньому рівні. Усі учні 1-9-х класів навчального закладу навчаються в одну зміну. Освітній процес відбувається в кабінетах, за якими закріплені класи. Навчальний заклад має кабінет директора, учительську, спортивну кімнату, їдальню, майстерню . Загальна проща приміщень, задіяних для проведення навчальних занять, становить 420 м2. У закладі створено 6 навчальних кабінетів, що дає змогу забезпечити виконання інваріантної складової робочих навчальних планів у повному обсязі . Кожен навчальний кабінет має паспорт, у якому відображені загальні санітарно-гігієнічні умови приміщення кабінету, організація робочих місць, режим роботи, перелік методичної літератури, дидактичний та роздатковий матеріал, наочні посібники, постійні та змінні експозиції, систематизоване навчально-методичне забезпечення. Для проведення уроків фізичної культури в навчальному закладі обладнано спортивну кімнату та спортивний майданчик .
У освітньому процесі використовується 2 комп’ютери, тобто в розрахунку це становить 14 учнів на один комп’ютер. Заклад має доступ до Інтернету та захищений шляхом встановлення засобів фільтрування, несумісного з навчальним процесом контенту. У навчальному закладі ведуться журнал обліку робочого часу в кабінеті інформатики та журнали індивідуальної роботи учнів з ПК. Для роботи із навчальних предметів більшість учителів у освітньому процесі використовують програмні засоби навчання.
Естетичне оформлення приміщення навчального закладу здійснено відповідно до санітарно-гігієнічних вимог.
Освітній процес в закладі забезпечують 8 педагогічних працівників, усі вчителі працюють за основним місцем роботи. Серед педагогічних працівників усі мають вищу педагогічну освіту. Серед них – 3 педагоги мають кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії», 4 – «Спеціаліст І категорії» та 1 – «Спеціаліст». Заклад освіти укомплектований педагогічними кадрами, що зумовлює ефективність функціонування школи як соціально-педагогічної системи. Плинності педагогічних працівників у навчальному закладі не спостерігається .
Навчальний заклад повністю забезпечений чинними навчальними програмами та підручниками з предметів інваріантної складової освітньої програми, крім підручників для 8 класу. Фонд бібліотеки становить всього 4851 примірників, у тому числі підручників – 1618. Заклад в основному забезпечений фаховими періодичними виданнями для різних напрямків організації освітнього процесу.
Загальноосвітній навчальний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем відповідно до розкладу уроків та розкладу занять дитячого садка.
Педагогічний колектив навчального закладу забезпечує реалізацію державної політики в галузі освіти та виконання вимог чинного законодавства. Ефективність освітнього процесу, виконання вимог навчальних програм забезпечують якість виховання та розвитку школярів. За результатами річного оцінювання 2020-2021 навчального року 38% учнів мають результати досягнень на достатньому рівні, 56% учнів – на середньому, 6% - на початковому рівні навчальних досягнень.
Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя», «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.1992 №258 «Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 №242/329 «Про затвердження порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах», у загальноосвітньому навчальному закладі організовано безкоштовне гаряче харчування для всіх учнів 1-4 класів та учнів 5-9 класів за рахунок коштів місцевого бюджету.
На виконання Закону України «Про охорону дитинства» в закладі щороку проводиться місячник громадського огляду сімей, за результатами якого створюється банк даних дітей соціально незахищених категорій, складається соціальний паспорт закладу.
У навчальному закладі значна робота приділяється профілактичній роботі з учнями, спрямована на формування здорового способу життя. Також проводилися зустрічі зі спеціалістами соціальної сфери, працівниками служби у справах дітей, працівниками правоохоронних органів.
Регулярно організовувалися індивідуальні консультації з учнями та їхніми батьками щодо питань поведінки та вікових особливостей дітей. Педагогічні працівники отримують консультації за індивідуальними запитами з питань вікової та педагогічної психології щодо шляхів вирішення складних проблемних ситуацій.
З метою інформування, профілактики та запобігання насильству над дітьми і торгівлі людьми класними керівниками було проведено опитування «Насильство над дітьми», класні керівники проводили виховні години, години спілкування, круглі столи з цієї проблеми.
Учнівську молодь охоплено системним психологічним супроводом. Психологічний супровід у закладі передбачає проведення фронтального тестування учнів у важливі перехідні або кризові моменти вікового розвитку особистості та подальшу профілактичну, просвітницьку, консультаційну роботу з учасниками освітнього процесу з метою збереження психосоматичного здоров’я школярів, створення умов для гармонійного розвитку особистості.
Значна увага приділяється питанням дотримання охорони праці та безпеки життєдіяльності всіх учасників освітнього процесу. За 2020/2021 навчальний рік під час освітнього процесу випадків травмування серед учнів та працівників закладу не було.
Вчасно проведено всі необхідні інструктажі з безпеки життєдіяльності із зазначенням дати проведення, виду інструктажу та з підписами працівників і учнів у журналах із безпеки життєдіяльності затверджених зразків. Класними керівниками проведено відповідні бесіди з безпеки життєдіяльності із записами в класних журналах. З метою запобігання випадкам травматизму у навчальному закладі розроблено заходи з питань профілактики цього явища. З метою уникнення випадків травматизму в школі організоване чергування вчителів.
З метою запобігання правопорушенням серед дітей та учнівської молоді створено систему превентивного виховання в закладі та розроблено систему контролю за дотриманням учнями правил внутрішнього розпорядку, єдиних правил для учнів, за станом відвідування учнями навчальних занять, постійно здійснюється аналіз рівня навчальних досягнень, стану поведінки, активності в позакласній роботі, рівня культури спілкування учнів.
Правове та превентивне виховання учнів у закладі спрямоване на підвищення моральності, правової культури учнів, утвердження здорового способу життя, запобігання злочинності та правопорушенням. За 2020/2021 н.р. не було зафіксовано випадків скоєння правопорушень учнями закладу.
Ефективності освітньої діяльності в закладі сприяє успішна організація методичної роботи, яка є одним із важелів управління освітнім процесом і спрямована на виховання в учителів вимогливості до педагогічної праці, бажання пошуку більш раціональних форм і методів навчання та виховання.
Діяльність педагогічного колективу філії спрямована на оновлення змісту освіти та методики навчання і виховання, на вдосконалення освітнього процесу шляхом вивчення та впровадження сучасних освітніх технологій, спрямованих на розвиток особистості дитини, її творчих здібностей, виховання загальнолюдських та громадянських якостей.
Як пріоритетні визначені такі напрямки роботи:
-
забезпечення високого рівня якості та доступності освіти;
-
підвищення ролі самоосвіти, самонавчання та самовиховання педагогічних працівників як одного з основних засобів збагачення теоретичного, психолого-педагогічного та науково-методичного рівня вчителя;
-
розвиток можливостей для взаєморозуміння та взаємопідтримки учнів і вчителів, побудови освітнього процесу на демократичних засадах;
-
підтримка в підготовці до атестації, організація роботи для підвищення кваліфікації вчителів.
Для організації й проведення методичної роботи з учителями в навчальному закладі працює 2 шкільних методичних об’єднання: вчителів-предметників та класних керівників, а також методична пара вчителів початкових класів.
З метою оновлення змісту і форм професійної діяльності педагогічних кадрів закладу, активізації творчого потенціалу вчителя постійно проводяться засідання шкільних методичних об’єднань, де використовуються ефективні форми методичної роботи, спрямовані на розкриття практичних умінь учителів, системи їхньої роботи.
Педагоги навчального закладу активно працюють у районних предметних методоб’єднаннях, творчих групах, семінарах-практикумах.
Особливу увагу педагогічний колектив приділяє роботі зі здібними учнями, зокрема підготовці до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін, творчих конкурсах та спортивних змаганнях .
Головна мета адміністрації навчального закладу – створити умови, в яких відбуватиметься професійне зростання кожного працівника, з’являться мотиви для самовизначення, саморозвитку творчого потенціалу педагога. Методичні матеріали учителя фізичної культури Давиденка М.Г. та учителя англійської мови Руденко Л.В. були представлені на районній педагогічній виставці «Освіта Іванкіфвщини – 2021». Педагоги навчального закладу беруть участь у професійних конкурсах районного рівня .
Однією з форм, що спонукає вчителя до самовдосконалення і дає змогу відслідкувати рівень та підвищення його професійної майстерності, є атестація, яка в закладі здійснюється відповідно до перспективного плану.
Адміністрацією закладу, членами атестаційної комісії вивчається система роботи й узагальнюється досвід вчителів, які проходять атестацію, шляхом відвідування уроків і позакласних заходів, співбесід із педагогічними працівниками, батьками й учнями, а також перегляду методичних розробок та інших матеріалів.
Атестації передують курси підвищення кваліфікації вчителів, які відбуваються за перспективним планом з урахуванням побажань педагогічних працівників щодо змісту, методів і форм проходження курсів. Педагогічні працівники закладу 100% проходять курси підвищення кваліфікації та атестацію відповідно до перспективного плану.
Проаналізувавши рівень методичної роботи за 2020/2021 н. р., можна сказати що методична робота навчального закладу на достатньому рівні забезпечує виконання основних завдань, які стоять перед освітнім процесом, сприяє підвищенню рівня педагогічної майстерності учителів.
Виховна робота в навчальному закладі спрямована на реалізацію Національної стратегії розвитку освіти в Україні, Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Основна увага в системі виховної роботи приділяється формуванню громадянина-патріота України, вихованню громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини, вихованню в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формуванню гігієнічних навичок і засад здорового способу життя.
Виховна робота в закладі спрямована на формування ціннісного ставлення особистості до суспільства й держави, історичних, культурних і духовних надбань рідного краю, сім’ї, родини та людей, до себе, природи, праці та мистецтв, які концентрують у собі всі напрями національного виховання учнівської молоді. Активно проводиться робота щодо патріотичного виховання учнів. У навчальному закладі проводилися заходи патріотичного спрямування: День української писемності та мови, виховна година пам’яті жертв Голодомору, уроки мужності «Пам'яті Героям Небесної Сотні», «Ніхто не забутий, ніщо не забуте».
Учні закладу є активними учасниками різноманітних районних заходів: конкурсів малюнків, творчих робіт, виставок, спортивних змагань.
З метою демократизації управління в закладі створено учнівське самоврядування, яке стало школою формування соціальної активності та відповідальності, громадянського виховання школярів, формування ініціативної особистості, здатної приймати нестандартні рішення.
У навчальному закладі приділяється значна увага розвитку творчих та інтелектуальних здібностей учнів, зокрема діти залучаються до різноманітних форм позашкільної освіти. У закладі налагоджено роботу гуртка ЦДЮТ «Вироби з дерева», який працює на базі закладу. Вихованці гуртка (керівник Давиденко М.Г.) неодноразово займали призові місця у конкурсах та нагороджувались Похвальними грамотами.
Питання виховної роботи, формування в учнів духовно-моральних цінностей і переконань, громадянських якостей, відповідального ставлення до власного здоров’я та здоров’я інших є пріоритетними в системі роботи педагогічного колективу. Виховний процес у навчальному закладі здійснюється відповідно до державних законодавчих актів на основі культурно-історичних цінностей українського народу, його традицій, звичаїв, духовності, досягнень вітчизняної та світової педагогіки.
Навчання і виховання – рівноправні елементи єдиного освітнього процесу в навчальному закладі, в результаті якого формується громадянсько свідома, конкурентно спроможна особистість.
Якість педагогічної діяльності зумовлена ефективним процесом управління, який ґрунтується на стратегії розвитку закладу. Планування стратегії складається з низки елементів: перспективної програми розвитку закладу освіти до 2022 року , річного плану, щомісячного та щотижневого планів.
Адміністрація закладу постійно здійснює контроль за виконанням навчальних планів і програм. В кінці першого семестру та навчального року перевіряється виконання програм та календарних планів, видаються відповідні накази.
У закладі створено план-графік щодо вивчення стану викладання та рівня досягнень учнів з окремих предметів . Навчальні досягнення учнів оцінюються згідно з критеріями оцінювання, які опрацьовуються на початку навчального року на засіданнях шкільних методичних об’єднань. Навчальні досягнення учнів фіксуються на сторінках класних журналів, в особових справах та щоденниках учнів. При виставленні тематичної оцінки враховуються оцінки за практичні, лабораторні та самостійні роботи. Адміністрацією закладу ведеться перевірка стану ведення учнівських зошитів, зокрема для контрольних робіт, а також щоденників. Робляться записи в книгах контролю й видаються відповідні накази . У навчальному закладі налагоджено контроль за рівнем навчальних досягнень учнів. Відповідно до плану роботи закладу систематично проводяться контрольні роботи за текстами адміністрації, вивчається стан викладання предметів інваріантної складової та рівень навчальних досягнень учнів. Результати аналізуються та розглядаються на нарадах при завідувачеві.
Адміністрація навчального закладу постійно працює над удосконаленням освітнього процесу, виправленням недоліків, виявлених під час моніторингу закладу спеціалістами відділу освіти Іванківської селищної ради, органів державної влади.
У 2020/2021 н.р. товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, а також коштів, отриманих з інших джерел, не заборонених законодавством, не надходило.